Podpůrná skupina kojení

24.01.2023

Od pradávných časů bylo kojení samozřejmou součástí péče o miminko. Proto si všechny ženy s kojením navzájem pomáhaly, radily se a sdílely svá trápení. Již od nejútlejšího věku mohly dívky sledovat své početné příbuzenstvo jak pečuje o miminka a podvědomě se všemu učit. V moderní společnosti se však obraz kojení téměř vytratil. Ztratila se také podpora a informace, jak překonávat problémy a zvládnout i výzvy, které kojení přináší. 

Srdečně Vás zveme na podpůrnou skupinku kojení, která je bezpečným prostředím, ve kterém můžeme sdílet své radosti i starosti, kde načerpáme spoustu inspirace, informací a síly. Na každém setkání se zaměříme na některé z důležitých témat spojených s péčí o miminko. 

Setkání  povedou je profesionální laktační poradkyně Mamily. 
- Mgr. Simona Tuchtasunová
- Zdeňka Janáčiková
- Mgr. Andrea Krpcová 

Občanské sdružení Mamila již 20 let poskytuje profesionální laktační poradenství, školí laktační poradkyně, zdravotníky a pomáhá šířit osvětu o kojení.

Setkání se budou konat v porubském studiu Santosha. Probíhat budou jednou měsíčně, termíny jednotlivých setkání již brzy upřesníme. Délka prvního setkání budezhruba 90 min. Výtěžek bude věnován na podporu studia Santosha a občanského sdružení Mamila.


1. setkání - Vliv porodu na kojení. Během krátké přednášky Vás seznámíme s vědeckými poznatky a odpovíme na otázky. Následovat bude diskuze a sdílení zkušeností.

Vzhledem k vybranému tématu je setkání velice vhodné také pro těhotné ženy, které mohou načerpat spoustu užitečných informací, inspirace a pozorovat, jak vypadá péče o kojené děti v praxi.


2. setkání - Miminka a spánek

3. setkání - Zavádění příkrmů